USG Ginekologiczne i Położnicze

USG Ginekologiczne i Położnicze

Ultrasonografia na najwyższym poziomie

Nieinwazyjne, bezpieczne i precyzyjne badanie diagnostyczne

USG, czyli ultrasonografia ginekologiczna to badanie, które umożliwia lekarzowi precyzyjną diagnozę na podstawie obrazu wnętrza ciała. Badanie USG jest bezbolesne, całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie powoduje żadnych skutków ubocznych oraz dyskomfortu. Nowoczesny sprzęt oraz doświadczenie sprawiają, że skutecznie kontrolujemy zdrowie naszych pacjentek. W naszym gabinecie zbadamy Cię szybko, bezpiecznie i profesjonalnie, a w trakcie położniczego USG będziesz miała możliwość oglądania na monitorze komputera maleństwa, które w Tobie dojrzewa.

Na czym polega badanie ginekologiczne badanie USG?

Ultrasonografia w ginekologii to badanie diagnostyczne, które umożliwia diagnostykę piersi, narządów płciowych oraz kontrolę rozwoju dziecka w łonie przyszłej mamy. USG polega na wykorzystaniu zjawiska rozchodzenia się, rozpraszania oraz odbicia fali ultradźwiękowej na granicy jej kolejnych struktur. Badanie pozwala określić kształt, wielkość i położenie narządów w przestrzeni anatomicznej oraz zmiany związane z procesami chorobowymi. Wnioski z badania pozwalają lekarzowi podjąć decyzję o wyborze optymalnego sposobu leczenia.

Badanie Ginekologiczne

USG DOPPLER to badanie ultrasonograficzne wykorzystujące tzw. zjawisko Dopplera polegające na zmianie częstotliwości odbitej fali akustycznej od ruchomej przeszkody. Metoda pozwala ustalić, czy widoczna na ekranie struktura anatomiczna jest naczyniem krwionośnym i czy przepływ krwi w jego wnętrzu przebiega prawidłowo.

Ultrasonografia położnicza umożliwia lekarzowi kontrolę prawidłowego rozwoju dziecka, a przyszłej mamie zapewnia niesamowite przeżycie oglądania kształtów dziecka na ekranie monitora.

Gdzie Aktualnie Znajdujesz się:

Umów się na wizytę

(61) — 662−16−73

Godziny Rejestracji

Kontakt ze Specjalistą