Prowadzenie Ciąży

Kompleksowa opieka przez 9 miesięcy

Specjalistyczne badania kontrolne, konsultacje, wsparcie, leczenie

Ciąża to okres kiedy dojrzewa nowe życie. Rodzice powinni zadbać o zdrowie swojego dziecka i przyszłej mamy już od momentu, gdy usłyszą od lekarza, że za 9 miesięcy pojawi się nowy członek rodziny. Zanim weźmiesz pierwszy raz swoje maleństwo na ręce - zrób wszystko, aby był to najszczęśliwszy moment w Twoim życiu. W naszym gabinecie zapewnimy Ci kompleksową i profesjonalną opieką na najwyższym poziomie.

Co to jest prowadzenie ciąży?

Prowadzenie ciąży to profesjonalna opieka ginekologiczno-położnicza na każdym etapie, od jej potwierdzenia, aż po rozwiązanie. Prowadzenie ciąży polega przede wszystkim na zagwarantowaniu dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa przyszłej mamy, prawidłowego rozwoju dziecka oraz szczęśliwego porodu.

Ilość wizyt w okresie ciąży

Kobieta, która przypuszcza, że jest w ciąży powinna jak najszybciej udać się do lekarza, który potwierdzi lub zakwestionuje wynik testu ciążowego. Wczesna wizyta u ginekologa to gwarancja, że przyszła mama dowie się wszystkiego co niezbędne, aby skutecznie dbać o swoje zdrowie oraz zapewnić dziecku prawidłowe warunki rozwoju.

W naszym gabinecie prowadzenie ciąży to około 12 wizyt kontrolnych, które obejmują:

 • szczegółowe omówienie ciąży na każdym jej etapie,

 • profesjonalne porady związane z optymalną dietą oraz zachowaniem dobrej kondycji fizycznej,

 • specjalistyczne badania, m.in.:

  • kontrola ginekologiczna i cytologia,

  • analizy laboratoryjne pod kątem zakażeń wirusowych,

  • USG (ultrasonografia) - badanie pozwala określić wiek ciąży oraz monitorować cykl rozwoju dziecka) - podczas USG rodzice będę mieli okazję zobaczyć swoje maleństwo. Badanie jest całkowicie bezbolesne oraz w żaden sposób nie szkodzi, ani przyszłej mamie, ani dziecku.

  • KTG (kardiotografia) - monitoring czynności pracy serca dziecka.

Komplikacje w trakcie ciąży - skuteczne leczenie

W przypadku wystąpienia nieprawidłowości lub zagrożenia zdrowia płodu/dziecka szybko i precyzyjnie określamy przyczyny oraz rekomendujemy optymalny sposób leczenia we własnym zakresie lub ewentualnie na oddziale w poznańskim Szpitalu Świętej Rodziny lub innej specjalistycznej klinice. Więcej niż prowadzenie ciąży

Proponujemy znacznie więcej niż standardowe prowadzenie ciąży, które ogranicza się do badań oraz kontroli rozwoju dziecka w łonie przyszłej mamy. Służymy pomocą z punktu widzenia medycznego, rozwiewamy wątpliwości oraz zapewniamy wsparcie, dzięki któremu ciąża staje się pięknym okresem w życiu obojga Partnerów.

Wybierz pewność, profesjonalizm i fachową opieką doświadczonego specjalisty

Serdecznie zapraszam

- lek. med. Jerzy Koźma

Gdzie Aktualnie Znajdujesz się:

Umów się na wizytę

(61) — 662−16−73

Godziny Rejestracji

Kontakt ze Specjalistą