USG Położnicze

Ultrasonografia położnicza umożliwia lekarzowi kontrolę prawidłowego rozwoju dziecka, a przyszłej mamie zapewnia niesamowite przeżycie oglądania kształtów dziecka na ekranie monitora.

Czy USG jest bezpieczne dla dziecka?

Jak najbardziej. USG położnicze jest bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Co więcej Polskie Towarzystwo Ginekologicznie rekomenduje wykonania badania co najmniej trzykrotnie w trakcie ciąży (tj. raz na trymestr). Badania można powtarzać znacznie częściej, bez żadnego ryzyka.

Jak przebiega położnicze badanie USG?

Dokładnie tak samo, jak wszystkie pozostałe badania USG - lekarz nanosi na powierzchnię brzucha kobiety żel, a następnie przy użyciu sondy ogląda i ocenia na monitorze parametry związane z rozwojem dziecka.

Badanie USG ciąży w pierwszym trymestrze

Należy przeprowadzić ok. 11 – 14 tygodnia ciąży. W trakcie badania możliwy jest pomiar wielu tzw. markerów genetycznych, m.in.: przezierności karku i kości nosowej i innych oraz ocena ryzyka wystąpienia wad genetycznych.

Badanie USG ciąży w drugim trymestrze

Należy przeprowadzić pomiędzy 20 - 22 tygodniem ciąży. W trakcie badania diagnozuje się, m.in. budowę narządów wewnętrznych, w tym przede wszystkim serca.

Badanie USG w trzecim trymestrze

Należy przeprowadzić pomiędzy 28 - 32 tygodniem ciąży. Zasadniczym celem badania oprócz weryfikacji prawidłowego rozwoju dziecka jest ocena jego położenia w łonie przyszłej mamy.

Ginekologiczne i położnicze badania USG w naszym gabinecie wykonujemy na wysokiej klasy sprzęcie, który zapewnia szybką i precyzyjną diagnostykę. Technologia oraz wieloletniedoświadczenie to gwarancja, że Twoje zdrowie będzie pod najlepszą opieką.

Gdzie Aktualnie Znajdujesz się:

Umów się na wizytę

(61) — 662−16−73

Godziny Rejestracji

Kontakt ze Specjalistą