USG Ginekologiczne

Na czym polega badanie ginekologiczne badanie USG?

Ultrasonografia w ginekologii to badanie diagnostyczne, które umożliwia diagnostykę piersi, narządów płciowych oraz kontrolę rozwoju dziecka w łonie przyszłej mamy. USG polega na wykorzystaniu zjawiska rozchodzenia się, rozpraszania oraz odbicia fali ultradźwiękowej na granicy jej kolejnych struktur. Badanie pozwala określić kształt, wielkość i położenie narządów w przestrzeni anatomicznej oraz zmiany związane z procesami chorobowymi. Wnioski z badania pozwalają lekarzowi podjąć decyzję o wyborze optymalnego sposobu leczenia.

Czy ginekologiczne badanie USG jest bezpieczne?

Ginekologiczne badanie USG jest całkowicie bezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dla maleństwa - na każdym etapie ciąży. Przeciwwskazania do wykonania badania występują bardzo rzadko, można przeprowadzać je bez ograniczeń wiekowych oraz powtarzać z dowolną częstotliwością.

Czy ginekologiczne badanie USG jest bolesne?

Badanie ginekologiczna USG jest bezbolesne i nieinwazyjne, nie powoduje dyskomfortu, nie wymaga specjalnego przygotowania ani znieczulenia.

Jak przebiega badanie USG?

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej (z wyjątkiem USG piersi, które wykonuje się także w pozycji siedzącej). Lekarz nakłada na powierzchnię ciała żel sprzęgający, a następnie przy użyciu sondy ogląda i ocenia na monitorze poszczególne struktury tkanek oraz ewentualne zmiany patologiczne.

USG Dopochwowe

Badanie USG ginekologiczne

USG Ginekologiczne wykonuje się przez powłoki brzuszne lub sondą dopochwową. W obydwu przypadkach badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne.

Jak przebiega ginekologiczne USG przez powłoki brzuszne?

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej, po wcześniejszym wypełnieniu pęcherza (przed badaniem zaleca się wypić ok 1 l niegazowanej wody). W przypadku badania przez powłoki brzuszne lekarza nakłada na powierzchnię skóry żel, dotyka brzuch głowicą sondy, a następnie ocenia na monitorze poszczególne struktury tkanek oraz ewentualne zmiany patologiczne.

Jak przebiega wewnętrzne ginekologiczne badanie USG?

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej za pomocą sondy dopochwowej, po wcześniejszym opróżnieniu pęcherza moczowego. Lekarz wprowadza sondę przez pochwę, a następnie ocenia na monitorze poszczególne struktury tkanek oraz ewentualne zmiany patologiczne. Samo badanie jest bezbolesne i nie różni się pod względem odczuć od standardowej kontroli ginekologicznej.

Co bada się podczas ginekologicznego USG?

Badanie pozwala lekarzowi zbadać narządy płciowe, pęcherz moczowy oraz struktury miednicy mniejszej. USG to metoda diagnostyczna problemów związanych z niepłodnością oraz koniecznością monitoringu owulacji.

Ginekologiczne i położnicze badania USG w naszym gabinecie wykonujemy na wysokiej klasy sprzęcie, który zapewnia szybką i precyzyjną diagnostykę. Technologia oraz wieloletniedoświadczenie to gwarancja, że Twoje zdrowie będzie pod najlepszą opieką.

Gdzie Aktualnie Znajdujesz się:

Umów się na wizytę

(61) — 662−16−73

Godziny Rejestracji

Kontakt ze Specjalistą